חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

איך המיקום הגיאוגרפי של העובדים שינה את עולם התעסוקה?


כשמדברים על משבר הקורונה בהקשר של תעסוקה, מדברים עליו בעיקר בהקשרים שליליים, ובצדק. הוצאת עובדים לחל"ת, פיטורים ועסקים של שנים שקרסו- אלו הם רק חלק מהשלכותיו של המשבר על עולם העבודה. עם זאת, אפשר לייחס לאותו משבר (שיהיו אלו שיכנו אותו "ארור") יתרון אחד: מקום מגוריהם של העובדים כבר אינו משמעותי כפי שהיה בעבר. 


המגמה כיום היא להעביר כמה שיותר עובדים מהמשרד לעבודה בבית. המוטיבציה היא לנסות ולחסוך במשאבים (מרכישת ציוד עבודה ועד צריכת חשמל ומים), מה שיאפשר לאותן חברות להוציא פחות ולהרוויח יותר.

כעת, כשמשבר הקורונה בשיאו וטרם ברור מתי יחלוף הגל הנוכחי, חברות הממשיכות לגייס עובדים מדגישות כי המועמד שיבחר יידרש לעבוד מהבית. פורמט עבודה שכזה מעלה את הביקוש לכל משרה שנפתחת, אך גם הופך המון משרות שעד כה לא היו רלוונטיות למועמדים מסוימים, לרלוונטיות עד מאד. 

🏠 גרים באשקלון והחברה המגייסת מנתניה? שלחו קורות חיים!
עבודה מהבית מאפשרת לכל מועמד מתאים, ללא כל קשר למקום מגוריו, להתמיין למשרה. כל הנדרש לטובת עבודה מהבית הוא מחשב נייד וחיבור לאינטרנט. התקשורת הפנים ארגונית מתבצעת באמצעות מיילים ותוכנות מסרים אחרות, כך שאין כל חשיבות למקום המגורים של העובד (טכנית, הוא גם יכול להתגורר בחו"ל).

מאחר והמשרה פתוחה למועמדים בכל רחבי הארץ (כל עוד יש להם את הכישורים המתאימים כמובן), גם המגייסים זוכים לקבל יותר פניות. התוצאה: כמות גדולה יותר של פניות איכותיות, מה שמאפשר להם לגייס את המועמד המתאים ביותר לתפקיד.

🏠 משרה מהבית – יותר מועמדים מגישים קורות חיים
מאחר והמון משרות שנפתחות מציעות עבודה מהבית, נוצר ביקוש גבוה מאד. לדוגמא: לפני משבר הקורונה, משרה של מקדם אתרים בקריית שמונה, זכתה לפניות רק מתושבי האזור מאחר והעבודה הייתה ממשרדי החברה. כעת, כשהעבודה עוברת להיות מהבית, הביקוש לאותה משרה הופך גבוה יותר, זאת מאחר ומגיעים אל המגייסים קורות חיים של מועמדים מכל רחבי הארץ!

🏠 כל מחפש עבודה זוכה ביותר אפשרויות
מצד אחד, התחרות על כל משרה הופכת קשה יותר, זאת מאחר וישנן המון פניות. מצד שני, בפני כל מחפש עבודה (וכידוע, ישנם המון מחפשי עבודה בימים אלו) פתוחות יותר משרות. הנוסחה פשוטה: ככל ששולחים קורות חיים ליותר משרות, כך הסיכוי למצוא עבודה- גדל. המעבר לעבודה מהבית פתח אפשרויות רבות לאנשי מקצוע מכל רחבי הארץ! 

🏠 ומה קורה ביום שלאחר משבר הקורונה?
רבים שואלים (ובצדק), מה יעלה בגורלם ביום שלאחר המשבר? המגמה היא להמשיך ולהעסיק עובדים מהבית, כל עוד ניתן לעשות זאת. מדובר על WIN WIN SITUATION, גם עבור העובדים וגם עבור הארגונים. בשנת 2020 כלי העבודה של מרבית אנשי המקצוע הוא המחשב, כך שאין כל חשיבות למיקומו הגיאוגרפי של המשרד/מטה מרכזי ולמקום מגוריו של העובד- ניתן לעבוד מכל מקום! 


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *