משאבי אנוש מאמרים - משאבי אנוש hr shops

 


דף ראשי אודותינו פורום פתוח דרושים בקהילה פרסום באתר צור קשר
הפוך לדף הבית About Us רישום לפורום C.V - Wizard מאמרים תקנון
מילוני מושגים כתבו עלינו NewsLetter HR College מועדון הטבות אתרים רלוונטיים
המרכז לגישור יריד ארגוני HRShops     רכישת תווי קניה
מדדי HR חוקי עבודה טפסים ונהלים לוח אירועים מחשבונים סרטי הדרכה
חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
משאבי אנוש גיוס הדרכה רווחה שכר והטבות
שם חברה רון אנגלנדר - מרצה ומאמן אישי
אזורי שירות כל הארץ

פרטי התקשרות
טלפון 052-2562074
פקס
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט
כתובת ת.ד. 184 בני ציון 60910

פעילות כללית

רון אנגלנדר, מרצה ומאמן אישי, בעל נסיון מעשי של 25 שנים בעבודה עם בני אדם בחברות ובארגונים רבים ושונים. שנים שבמהלכן פיתח את היכולת לגעת נכון ובמדויק במהות התנהלותם של האנשים שבארגון שבעבורו הנו פועל; ומכיוון שתמיד קיים יחס ישר בין העוצמה שבמרכזו של כל דבר לבין עד כמה רחוק יוכל זה להגיע בפריפריות שלו, הרי שלכל נגיעה איכותית כזאת, אשר בונה ומחזקת את אופי ההתנהלות של אנשי הארגון, ישנה השפעה מרחיקת לכת על התפתחותו ועל התוצאות העסקיות שהוא משיג.
סוגי שירותים


מ נ ה י ג ו ת    ב א ר ג ו ן

מיועד למנהיגים בכל הרמות, הרוצים לשפר את חשיבתם האסטרטגית, החזון ארוך הטווח שלהם ואת יכולת המנהיגות האפקטיבית שלהם בתוך הארגון.

הקדמה  
בתקופה של שינויים מהירים, קשיים ואי ודאות, קיימת חשיבות מכרעת לצוות הניהולי המוביל של הארגון. הובלת ארגון בזמנים סוערים אלו דומה לראפטינג ב"מים לבנים". מיומנויות ניהול יומיומיות הן חשובות, אך קיימת חשיבות מכרעת ליכולת הניווט של הארגון במערבולת של המציאות המשתנה. הניווט הארגוני נובע מכושר המנהיגות. ההדרכה "מנהיגות בארגון" מקנה כלים, תהליכים והקשרים המאפשרים פיתוח יכולת וכישורי מנהיגות נדרשים בכל  שלושת מעגלי המנהיגות.

שלושת מעגלי המנהיגות

 1. המעגל הפנימי – מנהיגות עצמית 
 2. המעגל האמצעי – מנהיגות בין אישית 
 3. המעגל החיצוני – מנהיגות ארגונית

למידע נוסף על ההדרכה >>  

ס ו ד   כ ו ח ה   ש ל   ה א ו ו י ר ה

רקע
בכל מסגרת - חברתית, ארגונית, משפחתית - שוררים תנאים `אקלימיים` מסוימים שהנם ייחודיים לה. השפעות שונות, שמקורן הן במתרחש בתוכה של המסגרת עצמה והן בכאלה הבאות מחוצה לה, מצטרפות וחוברות זו לזו ויוצרות מעין "מזג אוויר" שהנו מסוים וייחודי לכל מסגרת ומסגרת וכמותו בדיוק אין באף אחת אחרת.
הנפשות הפועלות בתוך המסגרת הזאת `נושמות` את האווירה כאשר לאיכותה, הגבוהה או הירודה, יש כוח השפעה רב ומשמעותי על רמת הביצועים שהם מפיקים מעצמם.
האווירה היא זו המושכת בחוטים מאחורי הקלעים, מעצימה באמצעות הרוחות המנשבות בה דברים מסוימים, ובאותה העת, מחלישה ואף מבטלת אחרים. דרך התת-מודע של כל אלו המצויים בתוכה, היא יוצרת רגשות, סערות נפש, מגמות של לוחמנות או תבוסתנות, ומנתבת את ההחלטות והבחירות שלהם.

מטרות ההדרכה:

 1. ליצור מודעות גבוהה לכוח השפעתה של האווירה
 2. ללמוד לזהות ולאבחן איכויות שונות של אווירה
 3. להקנות כלים לנטרולם של המרכיבים השליליים של האווירה 
 4. לדעת לחולל שינוי אווירה על פי בחירה 

למידע נוסף על ההדרכה >> 

איך לעשות את הבלתי אפשרי !

סדנה מאלפת, מלאה בהומור ובשמחת חיים, ויחד עם זאת מדובר בסדנה רצינית אשר באה להחזיר למשתתפים בה את הברק לעיניים, את הטעם לחיים. ללמדם כיצד לראות דברים  באור חדש, לפרוץ ולצאת לחופשי מהכלוב של ההרגלים ושל הקיבעון המחשבתי.
הסדנה מכוונת כל משתתף להוציא את המיטב מעצמו ומראה לו כיצד להגשים את הפוטנציאל האישי שלו, כיצד להוציאו מן הכוח אל הפועל...
 

למידע נוסף על ההדרכה >>  

האגו – אויבו הגדול והשפל ביותר של האדם

הדרכה שתחשוף בפני המשתתפים בה את הבלבול הרב שיש לנו בין מי שאנחנו באמת לבין תחושת הזהות השקרית שלנו שאותה אנו שואבים מהאגו. במהלכה נראה באופן בהיר ומדויק כיצד בלבול זה, שממנו סובלים כולנו במידה כזאת או אחרת, יוצר פילוג הרסני בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין האחרים ולבין הנסיבות. בנוסף נלמד על אודות הקשרים הסבוכים שהתהוו בנפשנו בין שלושת המשתתפים הבאים: אנחנו, מצבור הרגשות השליליים שלנו והאגו; ונבין עד כמה קשה פגיעתה של תסבוכת זו הן באיכות חיינו האישיים והן בזו של חיי העבודה שלנו. וככל שההדרכהתתקדם נכוון יותר ויותר אל הדרכים שבהן ניתן להתיר את התסבוכת הזו, להשאיר מאחורינו את הרגשות השליליים ולהשתחרר מרודנותו של האגו.

למידע נוסף על ההדרכה >>  

להיות  פרואקטיבי 

אנשים פרואקטיביים אינם מאשימים את הסביבה או את הנסיבות, אלא מוצאים תמיד דרך להתקדם ולפתור את הנדרש. הם סומכים על עצמם ומתמקדים במעגל ההשפעה שלהם ולא במעגל הדאגה הסוגר עליהם. 
משמעותה של פרואקטיביות נרחבת יותר מאשר לקיחת יוזמה גרידא. משמעותה שכבני אנוש אנו אחראים לחיינו. התנהגותנו היא פועל יוצא של החלטותינו, ולא של התנאים שבהם אנו נתונים. בידנו היוזמה והאחריות לגרום לדברים שיתרחשו. 
להיות פרואקטיבי, פירושו: לקיחת אחריות, יוזמה ובחירה ברמה של "אתה אדון לגורלך".

מטרות ההדרכה

 1. להביא את המשתתפים לידי הכרה עמוקה כי רק גישה פרואקטיבית לכל המתרחש בחייהם המקצועיים והאישיים תעלה אותם על דרך המלך
 2. להטמיע בקירבם את הדרך של לקיחת אחריות שלמה ומלאה על מצבם ועל התחומים שעליהם הנם מופקדים  
 3. ללמדם כיצד להעביר את לקיחת האחריות הזאת לאלו שעימם הם באים בקשרים 
 4. להקנות להם כלים לפיתוחה של הגישה הפרואקטיביות 

למידע נוסף על ההדרכה >>  

ח ש י ב ה   י י ע ו ד י ת    ( ל ה ת ח י ל   מ ה ס ו ף )

רקע
חשיבה ייעודית הנה צורת חשיבה מיוחדת במינה שסוד יעילותה טמון בכך שהיא איננה נעה מן ההווה אל העתיד, אלא מתחילה ישר בסוף! כאשר להתחיל מהסוף, משמעו הבנה בהירה של יעדי החיים (המקצועיים והאישיים) מן ההתחלה. כלומר, לדעת לאן אתה הולך כדי שתבין טוב יותר היכן אתה נמצא היום, וכדי שהצעדים שתנקוט יהיו תמיד בכיוון הנכון.
במהלך ההדרכה בנושא יעברו המשתתפים תהליך מונחה שיאפשר להם לחוות בהווה את המצב שבו היו רוצים להיות בעתיד, וכן יקבלו כלים מתקדמים לשימוש נכון ויעיל במשאביהם האישיים ושיטות למיקוד החשיבה על מנת להגיע ולממש את מטרותיהם העתידיות.

למידע נוסף על ההדרכה >>  

חשיבה יצירתית

רקע
חשיבה יצירתית הנה חשיבה עם דמיון. מניבה רעיונות חדשים ומקשרת בין דברים או בין רעיונות אשר קודם לכן לא היה קשר ביניהם.

מטרות ההדרכה

 1. ליצור מערך מחשבתי ער, רענן, פורה, חי וחיוני.
 2. ללמוד תפישות חדשות של מצבים מוכרים (ומוכרים פחות).
 3. להקנות כלים מתקדמים להשבחת פוריותה של המחשבה; לתרגלם, לתרגלם ולתרגלם… 

למידע נוסף על ההדרכה >>  

התמודדות בלחץ ובשחיקה - Stress

רקע
סדנה ייחודית שמקנה גישות, שיטות וכלים בכדי לשנות את היחס שבין כוחם של התנאים והנסיבות לבין העוצמה האישית של האדם הנמצא בתוכם - לטובתה של זו האחרונה. הסדנה מלמדת כיצד להפסיק `להאשים` את הסביבה או את הנסיבות ותמיד למצוא דרך להתקדם ולפתור את הנדרש. היא מראה למשתתפיה איך לסמוך על עצמם ולהתמקד במעגל ההשפעה שלהם ולא במעגל הדאגה הסוגר עליהם.
כמו כן, מלמדת הסדנה את משתתפיה על אודות הדממה הפנימית הקיימת בתוך תוכם, מתחת לפני השטח של הרעשים שמייצרים מחשבותיהם ורגשותיהם בתגובה ללחצים שמפעילה עליהם הסביבה החיצונית. הם לומדים במהלכה כיצד לשנות את מרכז הכובד האישי שלהם בכדי לחבור במצבי לחץ עם השלווה הטבעית שבתוכם ולפעול בשקט נפשי בלבם של התרחשויות סוערות.

מטרות הסדנה

 1. להעניק למשתתפים הבנה ומודעות בתחום הלחץ והשחיקה
 2. להקנות להם כלים אפקטיביים להתמודדות בלחץ ושחיקה
 3. להטמיע בקרבם את הדרך של לקיחת אחריות שלמה ומלאה על מצבם
 4. לפתח את יכולתם לשמור על מרכז כובד פנימי רגוע ויציב במצבי לחץ

למידע נוסף על ההדרכה >>  

ניהול  זמן  מתקדם

ניהול זמן מהווה את אחת הבעיות המובילות בחיי העבודה היום יומיים. בעיה זו רק הולכת ומחריפה עם הזמן, כאשר הדרישה לדחוס לתוך זמן נתון הרבה יותר מידע והרבה יותר פעילות מתחזקת ועולה. לפיכך, אחוז הולך וגדל של מנהלים ועובדים מכלים את מיטב כוחותיהם הנפשיים בעיסוק במטלות שונות ומשונות שאינן בהכרח אלה שמקדמות את הטריטוריה אשר עליה הינם מופקדים, תוך הזנחתן של המשימות העקריות והחשובות באמת שיש להם. רבים מביניהם אינם מצליחים להגיע כמעט בכלל אל המשימות העיקריות והמקדמות, וכשהם איכשהו מגיעים אליהן בכל זאת הדבר נעשה עם כוחות נפשיים ירודים, בשארית שנותרה להם אחרי שהוציאו את מיטב כוחם על עיסוקים מישניים. 

לשיפור ניהול הזמן שלוש רמות:

 1. שינוי תפישת הזמן והשימוש בו
 2. רכישת כלים אפקטיביים
 3. שינוי הרגלים לאורך זמן

ההדרכה תקנה תפישות מתקדמות וכלים אפקטיביים לניהול נכון ויעיל של המשימות בזמן. השינוי שאליו תכוון ההדרכה מתבטא מיידית בשיפור פרודוקטיביות, הספקים, איכות חיים ואיזון.

למידע נוסף על ההדרכה >>  

הדרכות נוספות:
אימון צוותי מכירות, שיווק ושירות >> 
חשיבת יצירתית וחדשנית >> 
ניהול זמן >> 


ליצירת קשר לחצ/י כאן

משאבי אנוש | מאמרי משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | פורום משאבי אנוש | דרושים-משאבי אנוש | פורום תגמולים והטבות | פורטל רווחה אירגוני
בניית אתרים תפנית 054-4780798