משאבי אנוש מאמרים - משאבי אנוש hr shops

 


דף ראשי אודותינו פורום פתוח דרושים בקהילה פרסום באתר צור קשר
הפוך לדף הבית About Us רישום לפורום C.V - Wizard מאמרים תקנון
מילוני מושגים כתבו עלינו NewsLetter HR College מועדון הטבות אתרים רלוונטיים
המרכז לגישור יריד ארגוני HRShops     רכישת תווי קניה
מדדי HR חוקי עבודה טפסים ונהלים לוח אירועים מחשבונים סרטי הדרכה
חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
משאבי אנוש גיוס הדרכה רווחה שכר והטבות


שם חברה ד``ר תמר עילם גינדין
אזורי שירות כל הארץ

פרטי התקשרות
טלפון 03-5278327
פקס
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.thmrsite.com
כתובת

פעילות כללית


שלום, אני ד"ר תמר עילם גינדין, ואני אהיה הבלשנית שלכם הערב.
כבר בילדותי התחלתי להתעניין בשפות, ועדיף כאלה שאף אחד לא מדבר. בחופש הגדול בין כיתה ז` ל- ח` למדתי סינית בנוער שוחר מדע (ומאז בגדרה אומרים "הבת של גינדין יודעת סינית"), בתיכון למדתי צרפתית, ובצבא ערבית (ופוֹרְטְרַן, אבל את זה לא אהבתי).
אני הפרסייה היחידה במשפחתי. הוריי ואחותי אשכנזים כשרים.

ההתעניינות באיראן החלה בתיכון, כשהכרתי את מהרנוש מבטחי, נערה שעלתה מאיראן בגיל 14. אותה תחקרתי בעיקר על איך זה להיות במלחמה. בצבא, בכל זמן שלא הייתי חייבת לבצע את התפקיד שהוכשרתי אליו, הלכתי לפרסים. למדתי את השפה עד רמת תרגום ואת הבישול עד רמת אירוח.
באוניברסיטה העברית שילבתי את משיכתי לאיראן עם אהבתי לשפות מתות, וכבר בראיון הקבלה לחוג לבלשנות (סף הקבלה נמוך מאוד בגלל הביקוש, ולכן צריך לוודא שאף מועמד לא חושב שהוא עומד להיות בלש) הצהרתי שאני כאן כדי ללמוד פרסית עתיקה אצל פרופ`שאול שקד, לימים חתן פרס ישראל לבלשנות.

למי שממש מתעניין - כאן אפשר למצוא את פרטי ההשכלה שלי, הניסיון התעסוקתי והשפות שלמדתי.סוגי שירותים


ההרצאות מתאימות לכל מסגרת ואירוע - חברות וארגונים, חוגי בית, מסיבת חנונים, השתלמויות, נופשים ועוד.

איראן
ההרצאות בנות שעה וחצי, סדרת הרצאות או תוכן לסופשבוע.

מגילת אסתר - הזווית האיראניסטית
מגילת אסתר מתרחשת בחצר המלכות הפרסית ומשקפת את המנהגים, התרבות והשפה של איראן העתיקה. בהרצאה מתוודעים לכל אלה (וגם קצת ללשון העברית) דרך המגילה. בסוף ההרצאה לקהל יש כלים לנתח כמעט בעצמו את שמותיהם של חלק מעשרת בני המן.

מעמד האישה באיראן הקדומה
באיראן של התקופה הסאסאנית (מאה שלישית - אסלאם), אישה יכלה להיות בעלת רכוש, יכלה לנהל רכוש וללמוד. אבל כשהיא בנידתה, אסור לה אפילו לראות את השמש!

עוד על איראן

הרצאת טעימות
קצת מכל הרצאה: מגילת אסתר, דתות איראן הקדומות, לשונות ותרבויות במגע, השפעות איראניות על לשוננו ותרבותנו, נשים באיראן הקדומה, העולם הבא.

עברית ובלשנות

מלפפונים מהפרדס - מילים עבריות מכל הגלויות
כמה מילים אתם יודעים ביוונית? בפרסית? בגרמנית?
התשובה: הרבה יותר ממה שאתם חושבים.
באופן בלתי מפתיע, המילים נימוס, טקט, אדיבות ופרגון לא נולדו בשפה העברית; אבל גם דוגרי הוא מילה מיובאת. בהרצאה נגלה איזה אוצר מילים עשיר יש לנו בשפות זרות, וגם קצת בעברית...
ההרצאה מותאמת לתחום העיסוק של כל קהל. בכל הרצאה מושם דגש על מילים מהז`רגון של התחום: אלקטרוניקה, אימון, שוק ההון, היי-טק, ביטוח וכו`.
מדור בלשנות כלכלית ב- ynet כלכלה...

סושי עברי - לשונות ותרבויות במגע
תרבויות באות במגע זו עם זו כל הזמן. בעבר בעיקר דרך כיבושים ומסעות חקר, והיום כבר יש תקשורת ואינטרנט. המגע בין התרבויות יוצר השפעות, חלקן נטמעו בתרבות המקבלת עד לבלי הכר (מאין הגיעה הפסטה לאיטליה? ממתי אנחנו מאמינים בגן-עדן וגיהנום? למה שוברים כוס בחתונה?). בנוסף לכך קיימות השפעות לשוניות בן התרבויות (למשל המילים השאולות אגוז, אמא, סרן וכמובן - מלפפון ופרדס). בהרצאה נסקרות מעט אנקדוטות מתרבויות ולשונות אחרות, והרבה מהיהדות ומהעברית.
ההרצאה מתקיימת בפני עצמה או כחלק משיתוף פעולה בערב "סושי עברי".

למי קראת הומופון?
הפעלת סטנד אפ או הרצאה בהשתתפות הקהל, שהורסת בדיחות ונותנת שמות לתופעות לשוניות שגורמות לדו משמעות: מה המשותף לילד ששם בטטה בפריזר מבלי משים, לבין המוהל פנחס סֵר? שניהם יצאו מבדיחות המופוניות. במהלך ההרצאה לומדים מונחים בלשניים כמו המופונים, הומונימים, הומוגרפים, דו משמעות תחבירית, והקהל מביא דוגמאות משלו לכל התופעות.

עברית שפה קשה
עברית שפה קשה: הרצאה חובה לכל מי שעומד לעבוד עם עולים חדשים, בעיקר בתור מורה


ליצירת קשר לחצ/י כאן

משאבי אנוש | מאמרי משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | פורום משאבי אנוש | דרושים-משאבי אנוש | פורום תגמולים והטבות | פורטל רווחה אירגוני
בניית אתרים תפנית 054-4780798